جاذبه های گردشگری ایتالیا

تاریخ انتشار: 1398/08/14 - 15:42 | مشاهده: 584 بار
به اشتراک گذاری
Photo

جاذبه های گردشگری ایتالیا

ایتالیا روی هم رفته دارای ۴۷ مکان دیدنی است که ۴۴ تای آن را مکان های فرهنگی و مابقی که ۳ تاست را جاذبه طبیعی تشکیل داده است. بنابراین اگر می خواهید محیط های فرهنگی را دیدن کنید باید به ایتالیا حتما سفر کنید. عمده شهرهای توریستی ایتالیا شهر های رم، میلان، فلورانس، ناپل، پیزا، ونیز و جنوا می باشند.

از جمله مکان های دیدنی که می توانید در ایتالیا آن جا را ببینید و بیشترین گردشگر را به خود جلب می کنند موارد زیر می باشند:

پله های اسپانیایی، پل پونته وکیوی شهر فلورانس، صخره های ساحلی جزیره کاپری و برج پیزا واتیکان میدان گلادیاتور ها، پانتئون، کلیسای سنت پیتر، قلعه سنت آنجلو، موزه ملی رم،، فواره توری، کلیسای سانتاماریا ماجیوری،میلان بابرینی،بنای کلوسیوم، میدان و کلیسای سان مارکو، موزه فلورانس.

پله های اسپانیایی

پله های اسپانیایی در رم یک از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری این شهر ایتالیایی هستند که با نام Scalina Spagna هم شناخته می شوند. این پله ها به سبک باروک ساخته شده اند و جایی عالی برای نشستن و لذت بردن از اتمسفر و حال و هوای شهر ابدی رم است. این پله ها در مجموع ۱۳۸ پله ی عریض هستند که به شکل منحنی ساخته شده اند و در بعضی از جاها مستقیم و در بعضی جاها هم حالت تراسی شکل دارند. پله های اسپانیایی همچنین قسمت پایینی پیازا دی اسپاگنا را به قسمت بالایی پیازا دی اسپاگنا وصل می کنند.

 پله های اسپانیایی

 

پل پونته وکیوی شهر فلورانس

پونته وکیو فلورانس که در ایتالیائی معنی پل قدیمی را می دهد، اولین نوع ساخته شده از این نوع پل در فلورانس است و به سخنی قدیمی ترین پل جهان به شمار می آید. بر طبق منابع تاریخی بدست آمده، پونته وکیو در قرن دوازدهم ساخته شده است و از آن زمان تا کنون در این محل وجود داشته است. همچنین، مشخص شده است که رود آرنو که از این شهر عبور می کند، تنها از این نقطه قابلیت عبور و حرکت را داشته است. از زمان ساخت پونته وکیو تا به دوره کنونی، این پل چندین بار از نو بازسازی شده است، در ادوار مختلف، این پل، از گزند سیلاب در امان نمانده است و در سال ۱۳۳۳ به دلیل بالا آمدن آب رودخانه و سیلاب شدید، به کلی از بین رفته است.

 

 پل پونته وکیوی

برج پیزا

یکی از نمادهای معروف ایتالیا برج کج پیزا است. برجی کج شده که کمتر گردشگری در سفر به ایتالیا با این سازه جالب و کج شده عکسی نینداخته است. این برج در شهر پیزا یکی از شهرهای مهم ایتالیا قرار گرفته است، شهری که دارای بناهای قدیمی از جمله کلیساهای و کاخ های دیدنی است، اما این برج پیزا است که با کج بودنش دست زیادی در معروف شدن این شهر داشته است و بسیاری از گردشگران پیر و جوان را به تماشای خود می کشاند.

برج پیزا

 

کلیسای سنت پیتر

کلیسای سنت پیتر که شاهکار فوق العاده ای از هنر و معماری به حساب می آید یکی از عظیم ترین نمونه های معماری در ایتالیا میباشد که در 18 آوریل 1506 میلادی پی ریزی شد.

کلیسای سنت پیتر کنونی دومین کلیسای سنت پیتر است، از کلیسای اولی که در سال 324 به دستور کنستانتین اول ساخته شد تنها یک تکه موزاییک به جای مانده است که در کلیسای سن ماریا در کازمین نگهداری میشود. جالب است بدانید بیش از صد آرامگاه در این کلیسا وجود دارد که متعلق به نود و یک پاپ، امپراتوری مقدس رم( اتو رم) و ملکه سوئد (کریستینا) میباشد.

این کلیسا به نوعی مرکز معنوی واتیکان به شمار می آید و معماران بزرگی همچون دوناتو برامانته (Bramante)، رافائل (Raphael) و میکل آنژ در طراحی و ساخت آن نقش داشته اند.

کلیسای سنت پیتر

 

 

فواره تروی رم 

این فواره به عنوان یکی از شگفت‌انگیزترین فواره‌های جهان در بین  مردم شناخته می‌شود. اگر چه که این فواره یکی از 1352 فواره در قرن چهارم رم بود، با این حال فواره تروی همیشه از بقیه متمایز بوده است. فواره تروی بزرگترین فواره ایتالیا و مشهورترین این سازه‌ها با سبک باروک است. این فواره حدود 26 متر ارتفاع و حدود 50 متر طول دارد. هر روز این فواره حدود 80 هزار متر مکعب آب را بیرون می‌دهد.فواره تروی در قرن پانزدهم ساخته شده و نقطه انتهایی آبگذر Aqua Virgo بوده است.بر طبق افسانه‌ها سکه انداختن در فواره تروی تضمین می‌کند که شما به رم برخواهید گشت. شما باید سکه‌ها را با دست راست خود و از روی شانه چپتان درون فواره بیاندازید. حدود 3000 یورو هر روز در فواره ریخته می‌شود. این پول‌ها برای فقیرهای شهر رم خرج می‌شوند. تلاش‌های زیادی برای سرقت این پول‌ها از فواره صورت گرفته است.

فواره تروی

 

همچنین برای دیدین معروف ترین غذا های ایتالیا اینجا را کیلیک کنید.


نظرات کاربران: