آشنایی با کشور ایتالیا

تاریخ انتشار: 1398/08/13 - 14:27 | مشاهده: 561 بار
به اشتراک گذاری
Photo

کشور ایتالیا در جنوب قاره ی اروپا با پایتختی رم که از شبه جزیره ی ایتالیا و دو جزیره ی سیسیل و ساردنی تشکیل شده است. ۵٫۸ % از جمعیت ایتالیا را خارجیها تشکیل می دهند و۹۱% از جمعیت ایتالیا مسیحی کاتولیک هستند .آب و هوای ایتالیا مدیترانه ای است و در کل کشوری تقریبا گرم است.

 

زبان مردم ایتالیا

عمده ایتالیایی‌ها رومی‌تبار هستند و زبان‌های رایج در ایتالیا هم تقریباً همگی شاخه‌هایی از زبان رومی بشمار می‌روند. با وجود اینکه زبان رسمی ایتالیا زبان ایتالیایی است اما زبان‌های  دیگری در این کشور نیز وجود دارند که حالتی نیمه رسمی و گاه محلی دارند. بسیاری از این زبان‌ها در معرض نابودی قرار گرفته‌اند که شروع مرگ تدریجی این زبان‌ها به دوره حکومت فاشیسم بر ایتالیا بازمی‌گردد. ایتالیایی زبان رسمی این کشور است که از سال ۱۸۶۱ تا کنون این مقام را دارد.

شهرهای کشور ایتالیا

 رم: که به ایتالیایی روما نامیده می‌شود پایتخت کنونی ایتالیا و پایتخت امپراتوری رم تا سال ۲۸۵ پس از میلاد بود.

بولونیا: یکی از بزرگ‌ترین شهرهای دانشگاهی دنیاست.

فلورانس: با تلفظ ایتالیایی فیرنتزه (Firenze) شهری قرون وسطایی‌ست که بخاطر معماری و هنر و تاریخش شهرت جهانی دارد.

جنوا: این شهر مرکز یکی از جمهوری‌ها در دوره‌ قرون وسطی بود و در حال حاضر از مقاصد اصلی گردشگری ایتالیاست.

میلان: با تلفظ میلانو، مرکز مد، لباس، تجارت و هنر ایتالیاست.

ناپل: با تلفظ ناپولی، از قدیمی‌ترین شهرهای دنیای غرب محسوب می‌شود. آتشفشان وزوو در مجاورت این شهر قرار دارد.

پیزا: مرکز یکی از جمهوری‌های دوره قرون وسطی که به خاطر برج خمیده‌اش معروف است.

تورین: با تلفظ تورینو یکی از شهرهای صنعتی شناخته شده ایتالیاست که صنایع اتومبیل‌سازی فیات در آنجا قرار دارد. این شهر همچنین دارای طبیعت بی‌نظیری است.

ونیز: این شهر به ایتالیایی وِنِتْزیا تلفظ می‌شود. شاید بتوان گفت ونیز یکی از زیباترین شهرهای دنیاست که با معماری زیبا و کانال‌های آبش شناخته می‌شود.

 

گردشگری در ایتالیا
بر اساس محاسبه ای که یونسکو انجام داده است نیمی از میراث فرهنگی جهان در کشور ایتالیا واقع شده است و تنوع فوق العاده طبعیت باعث شده گردشگران بسیاری را به خود جذب کند و از جاهای دیدنی ایتالیا ونیز، سیسیل ،تورین ، دریاچه ی کومو را نام برد . از جذابیت های دیگر این کشور می توان به غذا های رنگا رنگ به خصوص پاستا ،مد و فشن و حتی سینما ی این کشور اشاره کرد .یکی از منبع درامد های همیشگی و حیاتی این کشور گردشگری می باشد .

 

 ایتالیا   

 

 


نظرات کاربران: